Награди

Награди

Share Button

34-ти Фестивал на българския игрален филм “Златна роза”: награда за операторско майсторство на Крум Родригес за работата му над филмите “Безбог” и “Слава”

Наградите за професионално майсторство на Българската Филмова Академия 2016 г.

Филмова музика: Валентин Сомов за “Васил Гендов – мит и реалност” и Теодосий Спасов за “Бартер”, “Докато Ая спеше” и “Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син”

Оператор на игрален филм: Рали Ралчев за “Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син”

Оператор на документален филм: Емил Топузов за “Ботев – в сянката на паметника”

Филмова сценография: Георги Тодоров-Жози за “Жажда” и “Семейни реликви”

Художник по костюми: Айсидора Зайднер за “Ботев – в сянката на паметника” и “Събирач на трупове”

Филмов монтаж: Тома Вашаров за “Каръци” и “Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син”

Звукорежисьор: Светлозар Георгиев за “11-ти А” и “Каръци”

На 14-то издание на Международния фестивал CYPRUS FILM DAYS 2016 в Кипър, 14 – 24 април 2016, който е най-голямото международно филмово събитие в Кипър, посветено на съвременното световно игрално кино, филмът „КАРЪЦИ“ спечели ПОЧЕТЕН ДИПЛОМ за операторската работа на ЕМИЛ ХРИСТОВ: „За творческия му принос в сложната драматургия и за прекрасното използване на черно и бяло.“

Наградите на VIII национален фестивал за операторско майсторство в памет на Димо Коларов

Голямата награда “Златното око”: Веселин Христов за игралния филм „Жажда”

Първа награда на община Попово: Рали Ралчев за игралния филм „Прокурорът, защитникът, бащата и неговият син”

Наградата за най-добър дебют: Кирил Паликарски за филма „Докато Ая спеше” и  Борис Славков за филма „Събирач на трупове”

Наградата на Съюза на българските филмови: Георги Челебиев за игралния филм „Буферна зона”

Награда на журито за документален филм: Мартин Димитров за документалния филм „Народен дом на терора”

Наградата на продуцентска компания „Меджик Шоп”: Лилия Стайкова за късометражния игрален филм „Данте”

Награда за цялостно творчество: Константин Занков АБО

Специална награда на община Попово: Николай Лазаров за игралния филм „Радостта и тъгата на тялото”

Специален диплом:  Ярослав Ячев за документалния филм „Васил Гендов – мит и реалност”;  Иван Кунчев за късометражния игрален филм „Отвъд”; Дамян Димитров за късометражния игрален филм „Бели слонове”; Николай Илиев за документалния филм „Кръгове на светлината”